Biblický karneval v Seni
V sobotu, 22.januára 2010 sa eRkári zo Sene stretli na biblickom karnevale. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo sa na ňom dialo a aké postavy naň “zavítali”.
Moderátori Tibor, Timejka Jožko privítali na úvod deti, rodičov, vedúcu OC Košice Tinku a Katku ako aj nášho Duchovného Otca.
Začínali sme spoločnou modlitbou. Pokračovali sme promenádou masiek a predstavovaním jednotlivých biblických postáv, ktoré znázorňovali. Boli to: Anjel zvestovateľ, malý anjeličkovia, Mária s Ježiškom, Lazár, Veronika, Panna Mária, Mojžiš, Ježiško, Mária v požehnanom stave, Sv. Peter a Pavol, pastier, sv. Lucia, Bernadeta, Klára s Assisi, Hyacinta, Matka Tereza, zvieratka z Noemovej archy, kráľ Šalamún a malý opravár Noemovej archy.
Teta Eva pripravila pre deti v druhej časti karnevalu niekoľko súťaží kde si deti vyskúšali svoju zručnosť a pamäť. V krátkom kvíze preukázali deti vedomosti v okruhoch otázok z oblasti eRka, biblie, Slovenska, rozprávok.
Po celý čas sme sa zabávali pri eRko tancoch. Naše hladné brušká zasýtili tety Helenka a Anička, ktoré nám upiekli lekvárové buchty a pizzové záviny, ktoré nám veľmi chutili a ktoré sme zapili sladkým čajíkom. Na záver na znak toho, že všetky masky boli originálne a krásne každý dostal malú odmenu.
Pozdravujú vás všetkých eRkári – Veveričky zo Sene






